22 سپتامبر 2018

کانگ فو توآ ۲۱ در شهربابک

کانگ فو توآ ۲۱ در شهربابک

مرکز کانگ فو تو آ ۲۱ جنوب شرق کشور

میدان دفاع مقدس همواره مردان بزرگی را در خود پرورش داده است . مردانی که صاعقه اندیشه شان تنها به جرقه کوچکی نیاز داشت تا در خرمن جانشان آتش عشق بیافروزد. جهانبان علی نبی زاده بابکی با طریقت دانایی در چنین بستری آشنا می شود و اولین تکنیک های کانگ فو را زیر رگبار گلو له ها از همسنگر خود جهانبان جمهور فلاح می آموزد . پس از اتمام جنگ به پیشنهاد جهانبان فلاح ایشان که تنها یک خط از کانگ فو را داشتند شروع به آموزش آن در شهرستان شهربابک می کنند و اولین معبدکانگ فو توآ را در پارک ها و فضاهای سبز در سال ۱۳۷۰ بر پا می دارند. پس از چندی به همت جهانبان فلاح و دیگر همراهان در سال ۱۳۷۳ساختمان رزمگاه قائم را بنیان نهاده و به طور فراگیر شروع به آموزش طریقت دانایی به جوانان شهربابک می کنند. در طی این سالها عزم بلند ایشان و همت پولادین همراهانشان پیشرفت های عجیبی را در رزمگاه قائم ایجاد میکند و این کلاس به سرعت گسترش می یابد و بزودی در دل همه مردم شهربابک جا می یابد. تا اینکه پس از آشنایی جهانبان فلاح با دکتر سلامی رزمگاه قائم به یکی از فعال ترین کانونهای کانگ فو توآ-۲۱ تبدیل می گردد. با سفرهای متعددی که استاد سلامی به شهرستان شهربابک می کنند سرانجام در سال ۱۳۸۳ این کانون به دانشکده تبدیل می شود و دانشکده انشاء تن و روان واحد شهربابک به تصویب می رسد.

در سال ۱۳۸۶ برگ زرین دیگری بر تارک این دانشکده نقش می بندد و مربیان آن پا در رکاب هجرت نهاده و به انگیزه خدمت و مبارزه با مواد مخدر، تهاجم فرهنگی و از خود بیگانگی جوانان به شهرها و استانهای دیگر سفر نموده و کلاسهای بسیاری دائر و مربیان کارآزموده ای را تربیت می نمایند.

دانشکده انشاء تن و روان شهربابک به معنای واقعی کلمه فعل خواستن را صرف کرده و به توانستن محض رسیده است چرا که در تمام این ۱۶ سال از هیچ ارگانی کمکی دریافت ننموده و هر آنچه دارد از همت والای همراهان صدیق اش است که مصداق بارز آیه (( ایاک نعبد و ایاک نستعین )) است.دانشکده کانگ فو توآ-۲۱ شهربابک در طی ۲۰ سال توانسته همراهانی را تربیت نماید که از لحاظ فیزیکی قابلیت انجام پیشرفته ترین حرکات رزمی را دارند و از بعد علمی دارای تحصیات عالیه بوده و  ده ها مقاله و تحقیق علمی ارائه نموده اند و نیز همگی دارای حسن شهرت و منش و اخلاق پهلوانی اند.

در حال حاضر شهرستان شهربابک به عنوان مرکز کانگ فو توآ ۲۱ جنوب شرق کشور، ۱۰ شهرستان را تحت پوشش خود دارد و قریب به ۲۰۰۰ نفر از آقایان و بانوان در استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و یزد در این سبک فعالیت می کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *