۰۵ تیر ۱۳۹۸

بیست و دومین سالگرد تأسیس دانشکده انشا تن و روان شهرستان شهربابک

بیست و دومین سالگرد تأسیس دانشکده انشا تن و روان شهرستان شهربابک

جمعه ۲۱ آبان ۹۵ طی مراسمی بیست و دومین سالگرد تاسیس دانشکده انشا تن و روان شهرستان شهربابک و آغاز حرکت طریقت دانایی در منطقه جنوب شرق با حضور جمعی از مربیان و پیشکسوتان کانگ فو توآ۲۱ منطقه جنوب شرق، در محل دانشکده مرکزی شهربابک گرامی داشته شد. (گزارش کامل این همایش را در ادامه مشاهده نمایید. )

در اندرون من خسته دل ندانم کیست               که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

عشق همراهان به طریقت دانایی، این شیفتگی و شیدایی، شوریدگی و بی قراری، امید و انتظار، پایکوبی و ذوق با هیچ معیار محبت و با هیچ نصاب عشق و با هیچ میزان سر سپردگی متداول بشری، با هیچ اصل روانکاوی غربی و با هیچ الگوی پذیرفته شده معمولی در روابط انسانی قابل درک، قابل اندازه گیری، قابل بررسی و کاوش و در خور ظرفیت فهم و توجیه و تفسیر نیست، بلکه این یک مورد استثنایی و یک عشق ذاتی و درونی است که خداوند در وجود آنان، به ودیعه گذاشته است . (جهانبان علی نبی زاده)

۲۲ سال تلاش و ریاضت بی وقفه، ۲۲ سال اراداه ی پولادین، ۲۲ سال همبستگی و عبور از منیت و وصول به رمز پیروزی (متو)، ۲۲ سال علم آموزی و فن آموزی، آموختن و آموزاندن، ۲۲ سال خدمت بی پیرایه به مردم، ۲۲ سال مبارزه با تاریکی درون با نادانی، ناهنجاری، ۲۲ سال جنگ نرم، اقدام و عمل راستین، ۲۲ سال خدمت عمرانی، فرهنگی، علمی و ورزشی تا رسیدن به دانشگاهی در خور شأن طریقت دانایی و فراتر آن تلاش در عرصه های اقتصادی و کارآفرینی تا کجا… تا کی … تا به جایی که خدا می خواهد…

زندگی با همه‌ی وسعت خویش

محفل ساکت غم خوردن نیست

حاصلش تن به جزا دادن و افسردن نیست

زندگی خوردن و خوابیدن نیست

زندگی جنبش جاری شدن است

از تماشاگه آغاز حیات تا به جایی که خدا میداند… (سهراب سپهری)

جمعه ۲۱ ابان ۹۵ بار دیگر سرخ پوشان هنر رزمی ملی ایرانی (کانگ فو توآ۲۱) گرد هم آمدند و سرود وحدت را در بیست و دومین سال پایه گذاری طریقت دانایی در منطقه جنوب شرق (شهرستان شهربابک) زمزمه نمودند.

سال ۱۳۷۳ اولین شعله طریقت دانایی توسط جهانبان علی نبی زاده بابکی با مشعل فروزان اندیشه ی تابناک جهانبان جمهور فلاح در شهرستان شهربابک مشتعل گردید. این شعله در جان پیشکسوتان منطقه جنوب شرق یکی پس ازدیگری تکثیر شد تا سرانجام دانشکده انشاء تن و روان شهربابک تشکیل گردید و منشاء خدمات ارزنده ورزشی، علمی، فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان و نیز شهرستان ها و حتی استان های دیگر گردد.

در آیین بزرگداشت بیست و دومین سالگرد تاسیس دانشکده کانگ فو توآ۲۱ شهربابک برنامه های مختلف و متنوعی به اجرا گذاشته شد. در بخش  فنی با هدایت سیر راهدار پورصدری (مسئول کمیته فنی حوزه جنوب شرق)، متد های تمرینی بر اساس اصل مهارت آموزی مورد تدریس و تمرین واقع شد.

پس از ادای فریضه الهی نماز و صرف ناهار -که مانند همیشه در جهت حفظ سادگی و دوری از تجمل و مصرف گرایی با نان و پنیر و خرما پذیرایی شد- بخش دوم مراسم آغاز گردید.

در بخش دوم مراسم، پس از تلاوت آیات روح بخش قرآن کریم توسط سیر راهدار حسین مؤمنی و ادای احترام به ساحت شهیدان وطن با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سیر راهدار عبدلی به ایراد سخنرانی پرداختند.

سیر راهدار عبدلی، ضمن خیر مقدم به حضار و گرامی داشت این روز بزرگ، موفقیت های کانگ فو توآ۲۱ در جنوب شرق را حاصل اتحاد و تلاش همه مربیان و بخصوص پیشکسوتان منطقه دانستند که با سکانداری جهابنان نبی زاده و هدایت کم نظیر استاد سلامی توانسته اند به این مهم دست یابند. ایشان با بیان خدماتی که دانشکده شهربابک در ابعاد مختلف طریقت دانایی ارائه نموده است به پیشگاه یکایک پیشکسوتان جنوب شرق و خصوصاَ جهانبان علی نبی زاده، اظهار خضوع و فروتنی نمودند.

در ادامه طی مراسمی زیبا و نمادین که توسط راهدار شهابی نیا مسئول دانشکده بانوان و معاونت فنی بانوان کشور و همراهان شان تدارک دیده شده بود، بیست و دومین سالگرد تاسیس دانشکده با بریدن کیک و خاموش کردن شمع توسط نو نهالان طریقت دانایی، گرامی داشته شد.

 

برنامه بعدی اعلام برندگان مسابقه عکس دانشکده شهربابک بود که به دو نفر از برگزیدگان به رسم یادبود یک دست لباس کانگ فو توآ۲۱ به قیمت ۱۱۰ هزار تومان هدیه شد. بایارومه رضا بیک که در سفر کربلا تشریف داشتند به عنوان نفر اول (از دید بازدید کنندگان صفحه اینستاگرام دانشکده) و بایارومه محمد نبی زاده به عنوان نفر اول (از نگاه داوران مسابقه) برگزیده شدند و جوایز آنان تقدیم شد. لازم به ذکر است که اسپانسر این مسابقه فروشگاه پوشاک فرین متعلق به سیر راهدان احمدپور بودند که کار توزیع لباسها و آرمهای کانگ فو توآ۲۱ را در سراسر کشور انجام می دهند.

عکس برگزیده داوران

عکس برگزیده در اینستاگرام

اسپانسر همایش (پوشاک فرین)در بخش بعدی مراسم مسابقه تشخیص چهره برگزار شد به این ترتیب که عکسی از کودکی یکی از پیشکسوتان در سبک نمایش داده می شد و حضار بایستی صاحب عکس را شناسایی می کردند، در این مسابقه ۵ نفر از بانوان و ۵ نفر از آقاین شرکت نمودند و در پایان سیر راهدار زهرا شهابی نیا و راهدان بتول یزدانی به عنوان برنده یک جلد کتاب و مبلغ ۵۰ هزار تومان هدیه دریافت نمودند و به سایر شرکت کنندگان نیز یک جلد کتاب تقدیم شد.(عکس هایی از کودکی استاد سلامی، جهانبان نبی زاده، سیر راهبان محمودی، راهدار ایران نژاد، سیر راهدار ان کاظمی، عبدلی، پورصدری، صدریه،  و راهدانان کریمیان و اسماعیلی به نمایش در آمد)

راهدار محمد حسین ایرانژاد مسئول دانشکده مستقل سیرجان و بافت سخنران بعدی مراسم بود که ضمن تقدیر از زحمات جهانبان نبی زاده، از کلیه مربیان و به خصوص مربیان دانشکده شربابک خواستند که با تلاش و پشتکار مضاعف روز به روز بر دستاوردهای طریقت دانایی بیافزایند و به آنچه هست قانع نشوند. سپس ایشان به اتفاق سیر راهدار زهرا شهابی نیا لوح سپاس و  یک تندیس را به نمایندگی از دانشکده سیرجان و بافت به جهانبان نبی زاده تقدیم نمودند.

مراسمات کانگ فو همواره دارای بار علمی نیز  می باشند لذا برای معرفی یکی از کارآفرینان موفق شهرستان، سرکار خانم مهندس محمودی ضمن ارائه مقاله ای در خصوص ویژگی های نان سالم، به معرفی برند (نامیس) که تولید کننده نان کرنون (نان محلی شهربابک) زیر نظر وزارت بهداشت می باشد، پرداختند.

پس از آن کلیپی با عنوان (ماییم که از خاک به افلاک رسیدیم) که سیر شکل گیری و پیشرفت علمی، فرهنگی و عمرانی کانگ فو توآ۲۱ در شهرستان شهربابک و منطقه جنوب شرق را روایت می کرد از ابتدا تا ساخت دانشکده و سپس ساخت دانشگاه و برگزاری پنجاه و دومین کنگره در شهریور ۹۵، به نمایش درآمد. این کلیپ توسط سیر راهدار پوریا نبی زاده تهیه و تدوین شده بود.

در ادامه مسابقه بله-خیر معکوس به همت مجری برنامه بایارومه فواد شریفی اجرا شد که به پنج نفر از شرکت کندگان که اکثراً خردسال بودند یک جلد کتاب به رسم یادبود، تقدیم شد.

حسن خطام این مراسم، سخنرانی جهانبان علی نبی زاده بنیانگذار کانگ فو توآ۲۱ در جنوب شرق کشور و از مؤسسین دانشگاه علمی کاربردی شهربابک بود. ایشان ضمن خیر مقدم و گرامی داشت این روز بزرگ از همه همراهان و مربیانی که در این ۲۲ سال ایشان را یاری نمودند، یاد و تقدیر و تشکر نمودند. ایشان خاطر نشان کردند که راه به اتمام نرسیده و بایستی باز هم با نقش آفرینی مثبت در عرصه های ورزشی، علمی، فرهنگی و اجتماعی در داخل و خارج از کشور برای تحقق اهداف طریقت دانایی که سلامتی تن و روان برای همه انسان های روی زمین است، تلاش کنیم. ایشان سپس برخی برنامه های مد نظر حوزه جنوب شرق را در ابعاد فنی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بیان نمودند و چارت سازمانی متشکل از ۵ دانشکده مستقل، یک منطقه مستقل و ۱۵ کمیته تخصصی را به حضار معرفی و احکام آنان را تقدیم نمودند. در انتها جهانبان نبی زاده ضمن قدردانی از همه کسانی که در برگزاری کنگره تاریخی در شهریور ماه ۹۵ در دانشگاه علمی کاربردی شهربابک به هر نحو کمک نموده اند، حدود ۱۲۰ لوح تقدیر را به این عزیزان تقدیم نمودند.

-پایان-

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.