۰۵ تیر ۱۳۹۸

درگذشت استاد حسین داودی پناه(داداشی) پیشکسوت کانگ فو توآ

درگذشت استاد حسین داودی پناه(داداشی) پیشکسوت کانگ فو توآ

انا لله و انا الیه راجعون

استاد حسین داودی پناه (داداشی) دعوت حق را لبیک گفت. استاد داوودی پناه پیشکسوت کانگ فو توا و بنیا ن گذار ووشو ایران ۷ دی ماه ۹۵ در اثر عارضه قلبی جان به جان آفرین تسلیم نمودند.

استاد حسین داودی پناه،در سال ۱۳۱۹ شمسی در روستای ملاپیری از توابع زنجان ،چشم به جهان گشودند. ایشان از سال ۱۳۳۴ فعالیت ورزشی خود را در رشته کشتی از محله جوادیه تهران آغاز کردند و در رشته های مختلفی همچون ژیمناستیک ،بوکس ،کشتی کج ، کاراته و ” کونگ فوتوآ ” به تمرین پرداختند. استاد از سال ۱۳۵۴ آموزش کونگ فو توآ را در دانشگاه تهران آغاز نمودند که در حدود ۷۰۰ هنرآموز در محضر ایشان به فراگیری هنرهای رزمی مشغول بودند. . با تاسیس” فرهنگستان تن و روان ” در سال ۱۳۵۵ توسط استاد ، هزاران هنرجو و صدها مربی کونگ فو توآ  نزد ایشان به فراگیری هنرهای رزمی پرداختند به طوری که در یک برهه زمانی ۱۲۰۰ هنرجو در این فرهنگستان مشغول به تمرین بودند، لیکن آشنایی ایشان با یک دانشجوی چینی مسیر ورزشی وی را عوض می نماید و استاد داودی پناه شروع به مطالعه و تحقیق در مورد کونگ فوی چینی ( ووشو ) می نماید و در ادامه و با تلاش ها و پیگیری های فراوان سرانجام موفق می شود مجوز فعالیت ووشو در سراسر کشور را اخذ نماید و  علی رغم برخی بی مهرها که نسبت به ایشان روا داشته شد، موفقیت های زیادی را در این رشته ورزشی کسب می نمایند به طوری که ایشان را به عنوان بنیان گذار ووشو و تای چی در ایران می شناسند.

ایشان از روحیه صبر و تلاش و استعداد عجیبی برخودار بودند و بی شک چنانچه مسیر ورزشی ایشان در کانگ فو ایرانی ادامه یافته بود، امروز جایگاه کانگ فو ایرانی و حتی کل ورزش ایران به مراتب بالاتر از وضعیت فعلی می بود.
فدراسیون جهانی و انجمن کانگ فو توآ۲۱، درگذشت این پیشکسوت کانگ فو را که یکی از مؤثرین افراد در گسترش کانگ فو و چندین رشته ورزش دیگر در کشور عزیزمان ایران بوده است را به خانواده ، هنرجویان و دوست داران ایشان تسلیت عرض می نماید. روحش شاد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.